Show more

Ponieważ reparacje nie ulegają przedawnieniu, nie mają ostatecznego terminu płatności, a tylko w ten sposób można zakończyć ten temat. Jeśli rząd niemiecki nie wypłaci reparacji Polsce, która w sposób straszliwy została zniszczona podczas II WŚ, to nie będzie między nami trwałego porozumienia.

wiadomosci.dziennik.pl/histori

Mózgi mężczyzn i kobiet są anatomicznie bardzo podobne, ale połączenia między różnymi obszarami funkcjonalnymi mózgu różnią się ze względu na płeć.

tygodnik.tvp.pl/56134320/plec-

„My nie wymyśliliśmy tych wszystkich rzeczy, którymi się zajmujemy – my zostaliśmy w nie włączeni, czujemy się narzędziami. Skoro mamy dać radę, dostaniemy potrzebne na to siły” – zapewnia w rozmowie z KAI Janusz Wardak, laureat nagrody Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. Janusz Wardak jest założycielem Akademii Familijnej, doradcą rodzinnym, ojcem dziesięciorga dzieci oraz konsultorem Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski.

ekai.pl/laureat-nagrody-slugi-

Prof. Kathleen Stock (Uniwersytet Sussex), lewicowa feministka i lesbijka, sprzeciwia się uznaniu mężczyzn trans za kobiety. Kampania nienawiści wobec niej przybrała takie rozmiary, że policja radzi jej założyć kamery przed domem i wynająć ochroniarzy.

thetimes.co.uk/article/kathlee

W maju demografowie ostrzegali w „The New York Times”, że wskaźniki urodzeń spadają w alarmującym tempie. Ostrzegli, że w drugiej połowie wieku – lub wcześniej – globalna populacja wejdzie w trwały spadek. Publikacja opisywała miasta-widma w północno-wschodnich Chinach, południowokoreańskie uniwersytety walczące o studentów, setki tysięcy zburzonych nieruchomości w Niemczech, zamknięte oddziały położnicze we Włoszech.

wiadomosci.mamaroza.pl/index.p

W Belgii nie istnieje limit wieku dla eutanazji. Opublikowany właśnie artykuł w British Medical Journal wskazuje, że 10 procent niemowląt, które zmarły w latach 2016-2017 we Flandrii w pierwszym roku życia otrzymało leki od lekarzy z „wyraźnym zamiarem skrócenia ich życia”. Innymi słowy, dokonano na nich eutanazji, którą w tym przypadku trudno określić innym mianem niż dzieciobójstwo.

wiadomosci.mamaroza.pl/index.p

Ponad 50 tys. małżeństw rozwiodło się w 2020 r. Ponad połowa z nich wychowywała nieletnie dzieci. Trwałość związku sypie się na naszych oczach. Potężnie i boleśnie. I marzy mi się, żeby to właśnie Kościół był miejscem, w którym mówi się o tym, że można inaczej.

deon.pl/kosciol/komentarze/mam

Dlaczego Polki nie chcą mieć dzieci? Nie chodzi tylko o pustkę w portfelu

wiadomosci.mamaroza.pl/3979/

Negatywne skutki pandemii nie ominęły dużych rodzin. Jednak w ich przypadku problemy miały nieco inny charakter. O wyzwaniach rodzin wielodzietnych -w kontekście pandemii - rozmawiano na ogólnopolskim spotkaniu Kół Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

radiowarszawa.com.pl/jak-rodzi

Gubernator Nowego Jorku pisze do Marka Zuckerberga upominając się o cenzurę treści pro-life na platformie Facebook. Wyraziła zaniepokojenie faktem, że informacje udostępnianie na tej platformie przez środowiska obrońców życia cieszą się dużą popularnością.

opoka.news/przeslanie-pro-life

Show more
iPolska.pl

iPolska.pl to instancja dla każdego Polaka, stworzona do rozmów, dyskusji, dowcipów i wysyłania śmiesznych zdjęć z kotami