Dr Magdalena Grzyb jest kryminologiem, feministką i publicystką Kultury Liberalnej. Pisze o sobie, że jest "feministką wyklętą", ponieważ po tym jak wyraziła pogląd, że prostytucja jest zjawiskiem dla kobiet krzywdzącym, co w środowisku "nowej fali rewolucji" uznawane jest za herezję.

tysol.pl/a75402-Rewolucja-zjad

Badanie naukowe przeprowadzone w USA dowodzi, że dzieci wychowujące się w rodzinach, w których rodzice są w związku małżeńskim, są w lepszej sytuacji materialnej niż dzieci, które są wychowywane przez matkę i ojca w konkubinacie. Ponadto dzieci wychowywane przez małżonków mają większe szanse na rozwój i częściej idą na studia.

obserwatorgospodarczy.pl/gospo

Wystąpienie o zmianę przedwojennej nazwy placu Inwalidów zapowiedziała przewodnicząca Warszawskiej Rady Kobiet prof. Małgorzata Fuszara, bo "jest obraźliwa dla osób z niepełnosprawnościami". Na Żoliborzu i nie tylko wielkie zdziwienie tym pomysłem.

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/

Play nie przedłuży kontraktu z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan. „Mają dość zamieszania i awantur” – donosi serwis pudelek.pl, zajmujący się życiem gwiazd. Z jego informacji wynika, że firma rozpoczęła wycofywanie materiałów reklamowych i marketingowych z celebrytką. Współpraca trwała od 2013 roku, a cieniem położyła się na niej m.in. afera, która wybuchła po słowach Kurdej-Szatan, gdy nazwała polskich strażników granicznych „mordercami”.

tvp.info/57092623/media-play-n

Minął rok od chwili, gdy środowiska feministyczne rozpoczęły zbiórkę podpisów pod projektem legalizującym aborcję „Legalna aborcja bez kompromisów”. W ostatnich dniach organizatorzy ogłosili, że mają ich 75 tysięcy. „Polacy nie są zainteresowani legalizacją zabijania nienarodzonych dzieci” – piszą w komunikacie prasowym członkowie Fundacji Życie i Rodzina.

ekai.pl/lewicowe-srodowiska-od

Społeczność „intersekcjonalnych feministek” na Instagramie zgłosiła obawy dotyczące bezpieczeństwa po tym, jak zaprezentowała dzieło sztuki, które zawierało ludzkie dziecko używane jako rekwizyt z nagim mężczyzną.

4w.pub/baby-used-as-prop-in-no

Norweska poczta wystartowała ze świąteczną kampanią reklamową. Jej główną osią jest kilkuminutowy spot przedstawiający świętego Mikołaja. Nie pojawiają się w nim jednak bożonarodzeniowe motywy, elfy ani motywy Laponii. Reklamę zatytułowano „Kiedy Harry spotkał świętego Mikołaja”; opowiada ona historię miłosną dwóch mężczyzn.

tvp.info/57088113/mikolaj-geje

Niemieckie Stowarzyszenie Eutanazji poinformowało, że od tej pory eutanazji mogą być poddawane wyłącznie osoby w pełni zaszczepione i ozdrowieńcy. Dodatkowo wymagany jest przed spotkaniem test.

sterbehilfe.de/sterbehilfe-nur

Proaborcyjny portal onet.pl zauważył, że dziecko w brzuchu mamy jest człowiekiem. Ale tylko syryjskie, polskie dzieci nadal są zlepkiem komórek.

wiadomosci.onet.pl/bialystok/b

Knajpa Gluten Tak na poznańskim Łazarzu serwuje śniadania i własne wypieki - z glutenem w roli głównej. Jedna z komentatorek zarzuciła właścicielom, że nazwa wyklucza osoby z nietolerancją glutenu. - Gluten nie wisi w powietrzu i nie atakuje gości. Nasze drzwi otwarte są dla wszystkich klientów - odpowiada właścicielka restauracji.

poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36

Cienkie torby plastikowe są najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego – wynika z analizy Duńskiej Agencji Ochrony Środowiska. Popularne foliówki osiągnęły zdecydowanie lepsze wyniki niż torby bawełniane czy papierowe. Najlepszą metodą pozbycia się takiej reklamówki jest użycie jej ponownie jako worka na śmieci – informuje firma MM-flex.

portalspozywczy.pl/handel/wiad

Fundacja Pro–Prawo do Życia poinformowała o kolejnym ataku na ich auto i siedzących w nim wolontariuszy ze strony neonazistów. „Dawid został uderzony w głowę ciężkim łańcuchem” – relacjonują zaatakowani mężczyźni i dodają, że groźne sceny rozegrały się w centrum Warszawy.

tvp.info/57002071/atak-na-furg

J.K. Rowling wykluczona z celebrowania rocznicy "Harry'ego Pottera". Została oskarżona o transfobię, gdy stwierdziła że według naukowców 60-90 proc. młodych kobiet przekonanych o innej tożsamości płci „wyrasta” z pragnienia bycia mężczyzną

tygodnik.tvp.pl/50436594/czy-z

Rzucanie jedzeniem, rozbijanie talerzy, syn bijący własną matkę – to tylko część z zachowań, jakie widzą pracownicy podlaskich szpitali w wykonaniu nielegalnych migrantów. Lekarze i pielęgniarki są zdumieni tym co widzą i nie wiedzą nawet jak reagować.

poranny.pl/niektorzy-migranci-

W USA zatwierdzono do użytku pierwszą w historii „cyfrową pigułkę”, która posiada wbudowany czujnik śledzący przyjęcie przez chorego lekarstwa. Ale elektronika w tabletce pozwala na dużo więcej. Decyzja FDA wzbudziła kontrowersje ze względu na możliwości inwigilacji pacjentów.

dzienniknaukowy.pl/zdrowie/pig

W listopadzie 2021 r. dziennikarzy „Gazety Wyborczej” dopadła ciężka przypadłość, zwana amnezją. Z powodu tej amnezji, po pięciu latach od opublikowania artykułu „Miażdżące wyniki kontroli w szpitalu w Pszczynie”, redaktorzy „Gazety Wyborczej” tłumacza swoim czytelnikom, że życie pacjentce mogła uratować tylko aborcja, a lekarze jej nie wykonali, ze względu na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z pażdziernika 2020 r.

salon24.pl/u/nanofiber/1178921

Czy człowiek ma prawo być smutny? Czy ma prawo do tego, by zostać sam? Czy może nie chcieć się uśmiechać, przytulać ani rozmawiać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książce "Tkaczka chmur"

polskieradio.pl/9/315/Artykul/

Na Androidzie 12L już wkrótce mają się pojawić nowe emotikony mężczyzna w ciąży i osoba w ciąży. Podobno ma to być wyraz dążenia do większej różnorodności. Emotikony, przedstawiające mężczyznę trzymającego się za swój rzekomo brzemienny brzuch, zostały już zatwierdzone w Emoji 14.0 i Unicode 14.0, a wkrótce pojawią się na Androidzie 12L, ogłosiła Emojipedia na Twitterze.

hli.org.pl/pl/newsy/6738-emoti

Po zaledwie 40-minutowej debacie portugalski parlament zatwierdził projekt ustawy o depenalizacji tzw. medycznego wspomagania śmierci, która legalizuje eutanazję. Poparli ją rządzący krajem socjaliści (PS) oraz mniejsze ugrupowania lewicowo-liberalne.

idziemy.pl/polityka/portugalia

Show more
iPolska.pl

iPolska.pl to instancja dla każdego Polaka, stworzona do rozmów, dyskusji, dowcipów i wysyłania śmiesznych zdjęć z kotami