Wpływowa organizacja muzułmańska Indonezyjska Rada Ulemów wyraziła rozczarowanie, że ktokolwiek promuje w komisie styl życia LGBT. Ostrzegła, że to jest antyludzka ideologia, ponieważ "gdyby każdy podążał za tym stylem życia to zagwarantowane jest, że w ciągu 150 lat nie byłoby ludzi na ziemi".

facebook.com/euroislampl/photo

Aborcyjny „wybór” zawsze ma twarz konkretnej osoby – przekonują twórcy kampanii „Każde życie jest cudem”. Gdy rodzice Dominika w czasie ciąży dowiedzieli się o wadzie genetycznej swojego dziecka, byli zrozpaczeni. Dziś nie wyobrażają sobie, że Dominika mogłoby z nimi nie być lub mógłby być inny. Świadectwo rodziców Dominika to jeden z filmowych reportaży nt. osób, które mogły zostać zabite poprzez aborcję, gdyż pozwalało na to prawo.

idziemy.pl/spoleczenstwo/aborc

W ostatnim czasie spędzam dość dużo czasu z dziećmi. Z dystansu patrząc, jest to już dobrych kilka lat. Dawno temu na kasecie „Układanka” słuchałem Wojciecha Młynarskiego, który wyjaśniał, że mając troje dzieci, już prawie nie umie pisać bez ich gwaru.

jestespotrzebnychlopie.org/fel

Sąd Najwyższy stwierdził, że prezentowanie zdjęć ofiar aborcji nie jest wybrykiem i nie wywiera złego i demoralizującego wpływu na otoczenie.

gosc.pl/doc/7178671.Sad-Najwyz

Z danych zebranych przez stołeczny ratusz wynika, że na lekcje religii uczęszcza ponad 67 procent uczniów szkół podstawowych. W liceach, technikach i szkołach branżowych odsetek takich uczniów jest znacznie niższy. Z katechezy korzysta tam co trzeci uczeń.

tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zwrócił się do Sądu Najwyższego o zablokowanie obowiązującej od września w Teksasie ustawy pro-life, która zakazuje aborcji po wykryciu bicia serca płodu i opiera się na pozwach składanych przez obywateli w celu wyegzekwowania zakazu.

tvp.info/56457398/teksas-zakaz

Po 177 dniach szpital w Krakowie opuścił Ignaś - jedno z najmłodszych dzieci w Polsce urodzonych przed prawidłowym zakończeniem ciąży. Ignaś urodził się w połowie ciąży - miedzy 22. a 23. tygodniem. To ogromne osiągnięcie medycyny i krakowskich medyków.

pytanienasniadanie.tvp.pl/5642

Chiński parlament zajmie się projektem ustawy o "promocji edukacji rodzinnej", który przewiduje karanie rodziców, których dzieci "wykazują się bardzo złym zachowaniem" lub popełniają przestępstwa.

rp.pl/spoleczenstwo/art1902430

Karmelitanka bosa, s. Łucja dos Santos, jedno z trojga dzieci, które były świadkami objawień maryjnych w Fatimie, przed swą śmiercią przepowiedziała, że ostateczna walka między Chrystusem a szatanem będzie dotyczyć małżeństwa i rodziny.

karmel.pl/siostra-lucja-ostate

"Siedzimy i marudzimy, że wszyscy kierowcy ciężarówek i budowniczy wrócili do Polski. Jeśli tego właśnie chcemy - dobrze zbudowanych domów i regularnych dostaw papieru toaletowego - dlaczego i my nie przeprowadzimy się do Warszawy?"

niezalezna.pl/415100-jeremy-cl

Światowy Dzień Dziecka Utraconego ogłoszony został w 1988 r. w Stanach Zjednoczonych. 15 października nie jest przy tym datą przypadkową – tyle bowiem trwa ciąża licząc umownie od 1 stycznia. Ten Dzień służy dla uczczenia pamięci dzieci nienarodzonych i zmarłych tuż po porodzie.

misyjne.pl/dzien-dziecka-utrac

Badania z Niemiec 🇩🇪 pokazały ubytek istoty szarej mózgu 🧠 u osób uzależnionych od telefonów komórkowych. Zachodzące u tych ludzi fizjologiczne zmiany były zbieżne z zaobserwowanymi wcześniej u narkomanów.

national-geographic.pl/artykul

– Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem – powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym w czwartek. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.

tvp.info/56376544/aborcja-to-z

Biolog Colin Wright został ocenzurowany przez Instagram po tym jak udostępnił badania naukowe opublikowane w poważnym czasopiśmie medycznym, że biologiczni mężczyźni (a więc i transgenderowe spotsmenki) są lepsi od biologicznych kobiet w wielu sportach.

twitter.com/SwipeWright/status

Chciałbym Państwa przestrzec przed oglądaniem przez dzieci Squid Game na platformie Netflix. Dla serialu, w którym prezentowane są brutalne sceny przemocy, akty seksualne i samobójstwo, określono granicę 16+. Niestety, z moim informacji wynika, że serial oglądają dzieci nawet w wieku 7 lat.

facebook.com/oswajanieswiatacy

Show more
iPolska.pl

iPolska.pl to instancja dla każdego Polaka, stworzona do rozmów, dyskusji, dowcipów i wysyłania śmiesznych zdjęć z kotami