Sąd na Florydzie odrzucił w zeszłym miesiącu prawo rodziców do udziału w decyzji ich nieletniej córki w sprawie aborcji, mimo że prawo stanowe wymaga od dziewcząt poniżej 18. roku życia przedstawienia zgody rodziców, jeżeli ta chce zabić swoje dziecko.

marsz.info/floryda-sedzia-pozw

Dziewczynka urodziła się 8 stycznia. Sąd podjął decyzję o odebraniu jej matce już 11 stycznia. Mimo że szpital wiedział o tej decyzji, nie poinformował rodziców. Matka dziewczynki dowiedziała się o sprawie, gdy przyszła do placówki, by karmić dziecko piersią. Wcześniej została wypisana ze szpitala. Przyczyną odebrania dziecka rodzicom miały być złe warunki mieszkaniowe.

onet.pl/informacje/onetwarszaw

W tej fazie pandemii obserwujemy wyczekiwanie i niepokój potęgowane obawami o naszych bliskich. Coraz więcej obserwujemy je u dzieci – powiedział PAP psychiatra Jacek Koprowicz, kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego w Centralnym Szpitalu MSWiA w Warszawie.

misyjne.pl/psychiatra-gwaltown

Coraz więcej starszych, coraz mniej dzieci. Niemcy w zapaści demograficznej. Na taką sytuację w Niemczech ma wpływ wiele czynników. Są to oczywiście dwie wojny światowe, ale także legalizacja aborcji. Ks. Bielawny podkreślił również, że ogromne spustoszenie sieje pigułka antykoncepcyjne, która w Niemczech została wprowadzona w 1961 roku.

opoka.org.pl/News/Swiat/2022/c

W 2021 r. w Austrii ofiarami zabójstw częściej padały kobiety niż mężczyźni, to rzadkość w Unii Europejskiej. W latach 2010-20 zginęło 319 kobiet, a zabójcami większości z nich byli ich obecni lub byli partnerzy. Przez Austrię przechodzi fala kobietobójstwa – pisze agencja AFP.

tvp.info/58010815/fala-kobieto

Lekarze powiedzieli nam, że jest tragicznie, że jeśli dziecko w ogóle przeżyje, to będzie rośliną. Moja siostra zamówiła mszę świętą w intencji Kuby. Po jej zakończeniu ksiądz pomodlił się jeszcze o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Rity. Mama poszła wtedy do niego i zapytała, od czego jest ta święta. Ksiądz odpowiedział, że od spraw... beznadziejnych i trudnych.
deon.pl/wiara/swiadectwa/lekar

Päivi Maria Kuvaja Räsänen ma 63 lata. Jest mamą siedmiorga dzieci i babcią pięcioroga wnucząt, lekarzem i politykiem. Od 1995 roku jest parlamentarzystką z ramienia chrześcijańskiej partii demokratycznej, na czele której obecnie stoi. W latach 2011-2015 była ministrem spraw wewnętrznych Finlandii. W 2004 roku napisała książkę zatytułowaną „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”, a 15 lat później za tę publikację została oskarżona o sianie nienawiści.
opoka.org.pl/News/Swiat/2022/f

Obrońcy życia, którzy modlą się przed klinikami i innymi miejscami dokonywania aborcji w Hiszpanii, będą mogły być sądzone tak jak za przemoc fizyczną lub psychologiczną wobec kobiet.

niedziela.pl/artykul/76215/His?

Sejm przyjął nowelizację ustawy paszportowej, która za pomocą drobnych zmian (np. "ojciec i matka" zamiast "rodzice") ma utrudnić wprowadzenie agendy LGBT.

twitter.com/pawelpreneta/statu

13 proc. młodszych dzieci i aż 15 proc. młodzieży jest uzależnionych od social mediów. Młodzi chcą ograniczyć korzystanie z sieci, ale im się nie udaje, przez co zaniedbują inne zajęcia – wynika z ogólnopolskich badań jakości życia dzieci i młodzieży zleconych przez Rzecznika Praw Dziecka.

opoka.org.pl/News/Polska/2022/

Francja uczyniła kolejny krok w kierunku uznania człowieczeństwa nienarodzonych dzieci. W tych dniach wchodzi w życie prawo, które umożliwia rodzicom poronionych dzieci nie tylko wpisanie ich do ksiąg stanu cywilnego, ale także nadanie im imienia i nazwiska.

misyjne.pl/francja-krok-w-kier

„Gazeta Wyborcza” wskazuje, że oskarżonych bronią „pro bono poznańscy adwokaci – jak robotników i opozycjonistów w czasie PRL”. „GW” po raz kolejny posługuje się schematem typu: w III Rzeczypospolitej rolę komunistów przejęły prawica i Kościół, a misja opozycji antykomunistycznej przypadła progresistom.

tygodnik.tvp.pl/57805688/wybie

Pracownik domu pogrzebowego, który przygotowywał do pochówku niemowlę, zauważył, że dziecko uznane wcześniej przez lekarzy za zmarłe, żyje. Lekarz, który orzekł zgon, upierał się, że dziecko nie żyło, kiedy trafiło do szpitala. Sprawę wyjaśnia brazylijska policja.

deon.pl/swiat/pracownik-pogrze

Wierzę w moc rodziny. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym koncercie razem z Maksymilianem, moim malutkim, najukochańszym na świecie synkiem. Rodzina to największa siła, z jaką można iść przez życie – powiedziała Ida Nowakowska, komentując swój udział w koncercie „Bo w rodzinie siła”.

misyjne.pl/przerwa-artykul/ida

Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił sprawę wniesioną przez północnoirlandzkiego działacza na rzecz praw gejów, który twierdzi, że piekarnia dyskryminowała go, odmawiając wykonania tortu z przesłaniem popierającym małżeństwa homoseksualne.
opoka.org.pl/News/Swiat/2022/s

„W przypadku wspólnego opodatkowania małżonków, każdy z małżonków może skorzystać z odliczenia, jeżeli spełnia warunki do jego zastosowania (uzyskuje przychody ze wskazanych źródeł i jego roczne przychody mieszczą się w przedziale od 68 412 zł do 133 692)” – napisało Ministerstwo Finansów w wyjaśnieniach przysłanych PAP.
opoka.org.pl/News/Polska/2022/

Show more
iPolska.pl

iPolska.pl to instancja dla każdego Polaka, stworzona do rozmów, dyskusji, dowcipów i wysyłania śmiesznych zdjęć z kotami. Aby dołączyć, przyślij nam maila i napisz, czemu chcesz to zrobić.