9 grudnia 2004 r. agencja Associated Press poinformowała, że najsłynniejszy ateista świata, profesor filozofii Antony Flew, uwierzył w istnienie Boga. Całe swe wcześniejsze życie poświęcił on na dowodzenie, że Bóg nie istnieje. Opublikował ponad 30 książek, które ukształtowały program współczesnego ateizmu.

milujciesie.pl/najslynniejszy-

"Bóg wpisał w nas to, że jesteśmy powołane do szczęścia i dobra, bo On jest dobry, a jest naszym Stwórcą i celem życia. Irenka tego pragnienia nie stłumiła w sobie. Nie słuchała też kłamstw tego świata, które prowadzą na manowce i zamiast obiecywanego szczęścia niosą depresję, lęki, myśli samobójcze".

stacja7.pl/ksiazki/prawdziwa-k

Jako członek ordynariatu dla byłych anglikanów, przystąpiłem do pełnej jedności z Kościołem katolickim, zachowując jednocześnie to, co kocham w anglikanizmie: piękno liturgii, miłość do Biblii i pastoralne zaangażowanie w społeczeństwie – pisze Michael Nazir-Ali, do niedawna jeden z najważniejszych biskupów Wspólnoty Anglikańskiej w Wielkiej Brytanii.

idziemy.pl/kosciol/byly-anglik

🇮🇹 W Lecce napadnięty i pobity został 69-letni Leonardo Vitale, madonnaro czyli artysta uliczny malujący portrety świętych. Zmarł po 6 dniach w śpiączce. Sprawca ukradł mu 37 euro utargu i komórkę. To 23-letni Mamadou Lamin, nielegalny imigrant z Senegalu.

brindisireport.it/cronaca/ferm

Formację do kapłaństwa rozpoczęło w tym roku 356 kandydatów, czyli ok. 20% mniej niż w ubiegłym. Do trzech seminariów nikt się nie zgłosił – mówi przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych w Polsce ks. Piotr Kot. Wyjaśnił, że najtrudniejsza sytuacja jest na terenach z ludnością napływową.

misyjne.pl/20-mniej-kandydatow

Nie bez przyczyny mówi się, że modlitwa to fundament życia chrześcijańskiego. Jest podstawą relacji człowieka z Bogiem. Rzeczywiście, trudno nam żyć po chrześcijańsku, kiedy naszej modlitwy po prostu nie ma. Trudno też żyć Ewangelią, kiedy jedynie „klepiemy” modlitwę po to, żeby „mieć to z głowy”. To co mówią usta przede wszystkim musi czuć serce.

misyjne.pl/przerwa-artykul/jak

– Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem – powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym w czwartek. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.

tvp.info/56376544/aborcja-to-z

Mimo że od samego zdarzenia upłynęło już parę tygodni, decyduję się na zabranie głosu w sprawie, eufemistycznie mówiąc, niecodziennej Eucharystii z Areny Młodych w Łodzi. Robię to z dwóch powodów.

liturgia.pl/kilka-uwag-po-euch

„My nie wymyśliliśmy tych wszystkich rzeczy, którymi się zajmujemy – my zostaliśmy w nie włączeni, czujemy się narzędziami. Skoro mamy dać radę, dostaniemy potrzebne na to siły” – zapewnia w rozmowie z KAI Janusz Wardak, laureat nagrody Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. Janusz Wardak jest założycielem Akademii Familijnej, doradcą rodzinnym, ojcem dziesięciorga dzieci oraz konsultorem Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski.

ekai.pl/laureat-nagrody-slugi-

W Hiszpanii zrobiono pierwszy krok w kierunku rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego współinicjatorki Drogi Neokatechumenalnej – Carmen Hernández. Uroczystość miała miejsce w madryckiej katedrze, tej samej, w której pięć lat temu odbył się jej pogrzeb.

ekai.pl/pierwszy-krok-do-rozpo

Podczas wizyty na Słowacji papież Franciszek z żalem wspomniał „znaczący katolicki kanał telewizyjny, który nie waha się notorycznie mówić źle o papieżu”. Watykańscy dziennikarzy natychmiast zidentyfikowali amerykański kanał EWTN, założony w Alabamie w 1981 roku przez nieżyjącą już Matkę Andżelikę. ”Osobiście zasługuję na ataki, jako że jestem grzesznikiem” – powiedział papież, „ale Kościół nie zasługuje na nie. To działania diabła”.

portal.mamaroza.pl/index.php/2

W Starym Testamencie częsta modlitwa była ukazywana jako coś dobrego i pożądanego: „Siedemkroć na dzień wysławiam Ciebie z powodu sprawiedliwych Twych wyroków” (Ps 119, 164). Wspomniana tutaj siedmiokrotność jest znakiem czegoś doskonałego, pełnego. Kościół posłużył się później tym tekstem, by wyjaśnić jedną ze swoich praktyk, mianowicie liczbę godzin brewiarzowych odmawianych przez duchownych, rozłożonych na cały cykl dnia.

misyjne.pl/ks-mateusz-markiewi

iPolska.pl

iPolska.pl to instancja dla każdego Polaka, stworzona do rozmów, dyskusji, dowcipów i wysyłania śmiesznych zdjęć z kotami