„Biblia staje się ofiarą poprawności politycznej. Coraz częściej normą katolickiej wiary oraz teologii i moralności nie jest Biblia i długa tradycja Kościoła, zapoczątkowana przez autorów Nowego Testamentu, Ojców Kościoła, pisarzy i teologów, lecz psychologia, socjologia, natomiast kanon Biblii schodzi na daleki plan, jest niewygodny, a więc i niepotrzebny” – mówi znany polski biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

ekai.pl/ks-prof-chrostowski-bi

Z ujawnionych dokumentów wynika, że Komisja Europejska jest przeciwna świętom Bożego Narodzenia, a nawet imionom, które kojarzą się z chrześcijaństwem.

dorzeczy.pl/opinie/232711/unia

„Chrystus jest silniejszy od każdej dyktatury i terroru" – powiedział w niedzielę były asystent krajowy Akcji Katolickiej bp Mirosław Milewski w czasie obchodów patronalnych organizacji. Zaznaczył, że prawdziwą reformę Kościoła można przeprowadzić tylko na kolanach, które zginają się przed Eucharystią.

idziemy.pl/kosciol/bp-milewski

„Najpierw była agresja słowna, profanowanie symboli religijnych i bezczeszczenie miejsc kultu, a teraz doszło morderstwa kapłana” – mówiła w Sejmie poseł PiS-u Anna Maria Siarkowska. W czasie jej wystąpienia lewa strona sali sejmowej wpadła w furię, zakrzykując jej wypowiedź. W pewnym momencie jedna z posłanek krzyknęła „Dobrze mu tak!”, odnosząc się do śmierci pobitego księdza.

tvrepublika.pl/Siarkowska-mowi

11 listopada w siedleckim parku doszło do napaści na zakonnika z parafii św. Maksymiliana Kolbego. Franciszkanin Adam Świerżewski (o. Maksymilian Maria) miał zaledwie 35 lat. Od 16 lat przebywał w zakonie, a od 9 pełnił posługę kapłana. Dotkliwie pobity, znaleziony został ok. 20 wieczorem. Zakonnika z ciężkimi urazami głowy przewieziono do szpitala. Niestety nie udało się go uratować.

zyciesiedleckie.pl/pl/11_wiado

Kilka kobiet indiańskich wypędziło biczami grupę feministek, które usiłowały zakłócić przebieg porannej niedzielnej Mszy św. 31 października w katedrze św. Wawrzyńca Męczennika w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii, sprawowanej przez miejscowego arcybiskupa Sergio Gualbertiego.

opoka.news/boliwia-indianki-wy

Papież Franciszek zachęcił wierzących do modlitwy za osoby cierpiące na depresję i wypalenie. Zwrócił uwagę na konieczność ich wspierania i okazywania bliskości. Przesłanie to zawarł w ogłoszonym w środę w Watykanie nagraniu wideo z intencjami modlitw na listopad.

niedziela.pl/artykul/73876/Wat

Dożyliśmy czasów, w których to, co zawsze stanowiło integralny element katolickiej tożsamości – szacunek dla autorytetu papieża i uznanie jego nauczania – traktowane jest przez wielu katolików jako przejaw modernizmu, liberalizmu, złej woli lub duchowego zwiedzenia. Krytyka Ojca Świętego, uprawiana także przez niemałą część publicystów, przekracza momentami granice nie tylko umiaru, ale i zdrowego rozsądku.

gosc.pl/doc/7203502.Druga-fala

Powołując się na Katechizm, w którym jest mowa o zasadności odmowy użycia nieproporcjonalnych środków terapeutycznych, abp Paglia przypomniał, że magisterium Kościoła „wyraźnie wyklucza zasadność wyborów kończących życie (eutanazja i asystowane samobójstwo), ale z równą jasnością zakłada się różnicę między zabijaniem a przyzwoleniem na śmierć”.

vaticannews.va/pl/watykan/news

Liczba chętnych do kapłaństwa w Polsce w tym roku zmniejszyła się aż o jedną piątą. Czy Kościół w Polsce czeka los katolickiej wspólnoty w Irlandii?

tygodnikpowszechny.pl/powolani

„Osoba, która przyjmuje Komunię Świętą będąc w stanie grzechu śmiertelnego, nie tylko nie otrzymuje łaski sakramentu, lecz popełnia grzech świętokradztwa, nie okazując czci należnej Ciału i Krwi Chrystusa” – takie sformułowanie znajduje się w projekcie dokumentu, nad którym będą dyskutowali biskupi katoliccy USA.

misyjne.pl/biskupi-przypomna-o

Figura przedstawiająca Najświętszą Maryję Pannę w Damasławku (woj. wielkopolskie) została obrzucona fekaliami. O zdarzeniu została powiadomiona policja w Wągrowcu; sprawca został zatrzymany.

misyjne.pl/figura-matki-boskie

25-letni w Afgańczyk zdemolował kościół w Nordhausen w Niemczech, bo uznaje "wiarę chrześcijańską za fałszywą i twierdzi, że Jezus Chrystus nie jest Synem Bożym."

nnz-online.de/news/news_lang.p

- Jesteś sławnym afroamerykańskim graczem baseballowym w Ameryce - zaskakujące słowa prezydenta USA Johna Bidena do Papieża.

youtu.be/WpN7gdOJt-c

Aborcyjny „wybór” zawsze ma twarz konkretnej osoby – przekonują twórcy kampanii „Każde życie jest cudem”. Dawid, Ola, Adam, Antoni i Dawid są bohaterami reportaży filmowych nakręconych w ramach kampanii prowadzonej przez Fundację Grupa Proelio i przedstawiającej historie osób, które kwalifikowały się do aborcji.
ekai.pl/historie-ktore-ilustru

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo ks. Adama Myszkowskiego, proboszcza parafii i kustosza sanktuarium w Paradyżu usłyszał wyrok. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Marcina M. na karę 12 lat pozbawienia wolności.

gosc.pl/doc/7191147.12-lat-wie

Bez religii wykształcenie ogólne będzie uboższe. Niepokojące jest to, że ci młodzi ludzie za chwilę będą dorośli, staną się rodzicami odpowiedzialnymi za kolejne pokolenia i przekaz wartości, a ich formacja nie będzie jednak pełna – mówi w rozmowie z KAI dr Aneta Rayzacher–Majewska.

ekai.pl/dr-rayzacher-majewska-

Show more
iPolska.pl

iPolska.pl to instancja dla każdego Polaka, stworzona do rozmów, dyskusji, dowcipów i wysyłania śmiesznych zdjęć z kotami