Niech ta praca pomoże mi być coraz bardziej sobą, wedle Twojej Woli i służy dobru drugiego człowieka.

Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że nie sama wypełnia moje życie. Oczywiście też jest jego składową, ale nie tylko. Zrozumiałem, że czasem determinuje w jaki sposób wygląda mój dzień. Jako melancholik przeanalizowałem ją i postanowiłem na przyszłość, gdy mnie dopadnie, poradzić sobie za pomocą trzech wytycznych, które podała Pani Teolog:

youtu.be/UZdVLLr7DYs


Ciągle się zdumiewam tym, że Bóg nakazał Narodowi Wybranemu świętować cały rok, co siedem lat. CAŁY ROK!

Skupiam się że dziś jest święto wykupienia ludzkości. A więc też i mojego wykupienia. Dzięki temu powoli odzyskuje pogodę ducha.

No bo jak patrzę na swoją pracę, to czuję rozczarowanie. Jest tyle rzeczy, które zrobiłem źle lub wcale. Wpisałem je dziś w przypominajkę, aby skupić się na świętowaniu 😃


Dzisiaj, jak co sobotę, byłem na mszy. Udaje mi się ten wyczyn od dłuższego czasu. To jest pozytyw.

Ale skasowałem początek modlitwy o uświęcenie pracy, bo jeszcze jeden drobny błąd w niej zauważyłem. No cóż, nauczka dla mnie. W poniedziałek spróbuję napisać ją od nowa.

Jutro

Wydaje mi się że klerykalizm, podobnie jak hitleryzm, komunizm, czy idąc dalej w historię ustrój Cesarstwa Rzymskiego są przykładem totalitaryzmu. Dość obrazowo chyba przedstawia go apokalipsa jako bestię o wielu głowach. Jeżeli chodzi o klerykalizm to podobne zasady widoczne są w korporacjach, systemie zdrowotnym, czy nawet edukacji. Wszędzie tam gdzie występuje dążenie do uzyskania instytucjonalnego wpływu na życie ludzi, występują też w różnym stopniu próby ich zniewolenia

Pomóż mi Panie, bym pracę wykonywał z radością, jako współudział w Twoim Dziele Tworzenia.

Zrozumiawszy swą niemoc przy zdobywaniu czystości, szlachetności i prawości, pragnę oprzeć się na Panu Miłosierdzia

Panie, chce by moja dzisiejsza praca była aktem miłości do Ciebie, do Mojej Rodziny i do świata.

Spraw Panie w Trójcy Świętej Jedyny, bym modlitwą i pracą przyczyniał się do Twojej większej Chwały, i do większego dobra innych ludzi, amen

Uciekam do Boga, nie tylko jak jest trwoga, ale też gdy grzechy me bez umiaru, chcą doprowadzić do koszmaru

Serce to skarbiec na wartości prawdziwe, a nie śmietnik na uczucia ckliwe. 

Powstrzymuje swoje działania, oraz swe błędne przekonanie, że dużo ode mnie zależy, wpuszczam Boga w swe życie i zaczynam świętowanie 😀

Proszę Boga u umiejętność wybaczania, za krzywdy doznane i urojone doznania 🙏

Przeraża mnie konieczność powrotu, do obowiązków i kłopotów. Gdy na zwolnieniu sobie leniuchuje, powrotu motywacji i sił darmo oczekuje.

Chciałbym porzucić ten swój fach, i nie tłumaczyć ludziom, że żyją w snach, pragnąłbym obejść te wszystkie pomyje, lecz na to wygląda, że ja po to żyje.

Być może komuś niechcący przytnę szpetnie, ale wolę kobiety małomówne, które mówią konkretnie 👌

Spokój(16tranquillity)🤨

Osoba spokojna (ceniąca zgodę, nie mylić z osobą spokojną unikającą aktywności fizycznej(15physical activity)🤸‍♂️) uważa waleczną (prowokacyjną, nie mylić z osobą wojowniczą, pragnącą konfrontacji z tymi, którzy nas urazili(12vengeance)🤺) za: pełną złości oraz agresji, onieśmielającą. Osoba waleczna uważa spokojną za: słabeusza, naiwniaka.

Aktywność fizyczna(15physical activity)🤸‍♂️

Osoba ruchliwa (energiczna) uważa spokojną (powolną, nie mylić z osobą ceniącą zgodę (16tranquillity)🤝 ) za leniwą. Osoba spokojna uważa ruchliwą za męczącą.

Jedzenie(14eating) 🍩

Łasuch uważa niejadka za osobę zakompleksioną (skłonną do niepotrzebnych wyrzeczeń). Niejadek uważa łasucha za pozbawionego samokontroli, próżną, beztroską, mało uduchowioną (skupioną na błahych rzeczach). To pragnienie jest bardzo podobne do pragnienia piękna(13romance)🌹.

Piękno/Seks(13romance) 🌹

Osoba zmysłowa uważa ascetyczną za: pruderyjną, zakompleksioną (skłonną do niepotrzebnych wyrzeczeń). Osoba ascetyczna uważa zmysłową za: próżną, beztroską, mało uduchowioną (skupioną na błahych rzeczach)

Show more
iPolska.pl

iPolska.pl to instancja dla każdego Polaka, stworzona do rozmów, dyskusji, dowcipów i wysyłania śmiesznych zdjęć z kotami